دسته بندی:
۱۴۰۱/۸/۵ / ۱۱:۴۹
اشتراک گذاری پرینت

تفاهم نامه همکاری سازمان سینمایی کشور و استانداری خراسان شمالی منعقد شد/شورای سینما در خراسان شمالی تشکیل شود

تفاهم نامه همکاری سازمان سینمایی کشور و استانداری خراسان شمالی امروز چهارشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی منعقد شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ مدیرکل حقوقی، عملکرد و امور استان‌های سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور در دیدار با استاندار خراسان شمالی که عصر دیروز چهارم آبان ماه انجام شد، به انقعاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان سینمایی کشور با استانداری خراسان شمالی به عنوان یک ضرورت اساسی برای تقویت حوزه سینمایی تأکید کرد.

محمدرضا سوقندی اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه اهتمام ویژه به استان در حوزه تجهیز دفاتر سینمای جوان، امکانات فیلم‌سازی و حمایت از هنرمندان فعال این حوزه شده است‌.

وی افزود: همچنین در این استان شورای سینما تشکیل شود تا مشکلات این حوزه هنری رفع شود.

ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی،سمعی و بصری هم در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه سینما به عنوان یکی از مولفه‌های توسعه در دنیا مطرح است افزود: در استان خراسان شمالی هم این مهم با وجود تنوع فرهنگی و قومیتی ظرفیت‌های بسیاری دارد در همین رابطه موجب فعالیت‌های گسترده‌ای در این حوزه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون شرایط طوری است که قشر جوان علاقمند دیدن فیلم‌ها به صورت فردی هستند، گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته درصدد هستیم تا با ایجاد سالن‌های سینما امکان برگزاری برنامه‌های دسته جمعی و با حضور حداکثری علاقمندان فراهم شود.

استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه این دیدار اظهار داشت: حمایت از افراد فعال در حوزه سینما در دستور کار است.

محمدرضا حسین نژاد بر حمایت‌های لازم و پشتیبانی از هنرمندان توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید و اظهار امیدواری کرد و گفت: ما نیز وظیفه خود می‌دانیم که از هنرمندان استان حمایت کنیم و با حمایت این عزیزان شاهد پیشرفت روز افزون آنها باشیم.

تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور و استانداری خراسان شمالی به منظور اجرای فعالیت‌های حوزه سینمایی توسط محمدرضا سوقندی مدیرکل دفتر حقوقی، عملکرد امور استان های سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور و محمد رضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی منعقد و به امضای طرفین رسید.

لینک کوتاه
تفاهم نامه همکاری سازمان سینمایی کشور و استانداری... https://www.cinemaorg.ir/n/ff47159a
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر